Poczta o2

Nie posiadasz konta? Zarejestruj sie!
Beta

Instrukcja konfiguracji programu pocztowego MailMac dla Poczty o2 z protokołem IMAP

« Wróć do strony głównej
 1. Jeśli w przeszłości były tworzone konta pocztowe za pomocą programu Mail, przejdź do (1) zakładki konta i kliknij znajdujący się na dole strony (2) znak "+", aby otworzyć okno dodawania konta.
 2. Jeśli tworzysz konto pocztowe pierwszy raz, automatycznie zostanie wyświetlone okno "Witamy w programie mail".
 3. W polu (3) Imię i nazwisko wpisz swoje dane osobowe, następnie w polu (4) Adres email, podaj swój adres skrzynki na poczcie o2 (np. mojanowapoczta@o2.pl), a w pole (5) Hasło wpisz swoje hasło do poczty o2 i naciśnij przycisk (6) Dalej.
 4. (7) Typ konta zmień na IMAP, w polu (8) Opis wpisz swoje imię i nazwisko. (9) Serwer poczty przychodzącej ustaw na poczta.o2.pl. W pole (10) Nazwa użytkownika wpisz swój login na poczcie o2 (np. mojanowafajnapoczta@o2.pl). Na koniec wpisz (11) hasło do poczty o2 i naciśnij (12) Dalej.
 5. Zaznacz (13) Użyj Secure Layer (SSL), a w polu (14) Uwierzytelnianie wybierz hasło. Kliknij (15) Dalej, aby przejść do ustawień serwera poczty wychodzącej.
 6. W polu (16) Opis wpisz swoje imię i nazwisko. (17) Serwer poczty wychodzącej ustaw na poczta.o2.pl oraz zaznacz dwa pola: (18) Używaj tylko tego serwera i (19) Użyj uwierzytelnienia.
  (20) Nazwa użytkownika musi zawierać Twój login do poczty o2 (np. mojanowafajnapoczta@o2.pl).
  W ostatnim polu (21) wpisz hasło do poczty o2 i naciśnij przycisk (22) Dalej.
 7. Zaznacz (23) Użyj Secure Layer (SSL), a w polu (24) Uwierzytelnianie wybierz hasło i kliknij (25) Dalej.
 8. Zaznacz (26) Przełącz konto w pracę w sieci i naciśnij przycisk (27) Utwórz.
 9. Twoje konto zostało już założone, jednak aby było w pełni aktywne, przejdź do zakładki (28) zaawansowane.
 10. Ustaw (29) Port na 993 i ciesz się dostępem do poczty o2.
 11. Jeżeli przeszedłeś na IMAP, proponujemy dezaktywację konta wykorzystującego protokół POP3, aby te same wiadomości nie były pobieranie do dwóch różnych folderów.
 12. Wybierz (30) konto, które chcesz dezaktywować i odznacz (31) Włącz to konto i Uwzględnij podczas automatycznego sprawdzania poczty. Od tej pory wiadomości nie będą pobierane na to konto.
« Wróć do strony głównej